הלימודים בבית הספר לתיאטרון חזותי מתקיימים כמסלול מלא של ארבע שנות לימוד לתעודה. 

הלימודים בביה"ס מתקיימים בשפה העברית והאנגלית.

מערכת הלימוד בנויה משלושה סמסטרים (לא אחידים באורכם): 

שני הסמסטרים הראשונים מוקדשים ללימוד במסגרתו מוצעים לסטודנטים שיעורי חובה ובחירה (שיעורים מעשיים ותיאורטיים). הסמסטר האחרון מוקדש לעשייה אמנותית והפקה של עבודות סוף שנה. 

בכל שנה נפגשים הסטודנטים גם עם קהל בארועי המרתון והפינאלה

בית הספר פועל חמישה ימים בשבוע בין 7:30-22:00. 

שנה א - מוגדרת כשנת מבואות ומבוססת על קורסי חובה. מטרתה להעניק ידע בסיסי , פרקטי ותיאורטי בתחומי הלימוד המגוונים. בשנה זו נלמדות תוכנות בסיס בסאונד ועריכת וידאו, נרכש ידע בסיסי בעיצוב והפעלת תאורה, ניתנות הכשרות בסדנה לכלי עבודה, וכן נלמדים עקרונות בסיסיים בתנועה, במשחק ובבימוי. במקביל נלמדים מבואות בתולדות האמנות,  התיאטרון והקולנוע.וסיום כל החובות בתום שנה א' הוא תנאי הכרחי להמשך הלימודים.

שנה ב'  - דגש על פיתוח והעמקה של מיומנויות במסגרת קורסים מתקדמים. מערכת השעות בנויה ממגוון רחב  יותר של קורסים לבחירה ובתוכה עוגנים של קורסי חובה כמו פילוסופיה, היסטוריה של הפרפורמנס, ותולדות המחול. בשנה זו מופיעים הסטודנטים לראשונה עם עבודותיהם באירועי המרתון.

שנה ג' - דגש על פיתוח של שפה אישית ודרכי עבודה. יש העמקה לתוך עבודת הסטודיו ומציאת ה"סטודיו" האישי של כל סטודנט. מערכת השעות מורכבת בעיקר מקורסי בחירה. 

שנה ד' - בנוייה בעיקרה כרזידנסי, בו שוהים הסטודנטים בבית הספר ועובדים על פרוייקט הגמר שלהם. הסטודנטים מלווים ע"י צוות ההוראה של בית הספר ונפגשים עם אמנים מתחומים שונים לאורך השנה. את הפרויקטים האישיים מציגים הסטודנטים במסגרת אירועי הפינאלה.

** החל משנה ב' ניתן לשלב בתכנית הלימודים קורסים במסגרת עיר אקדמיה.

 **ישנה אפשרות למסלול לימודים מקביל עם המכללה לחינוך ע״ש דוד ילין במסגרתו ניתן לקבל תואר ראשון ותעודת הוראה B.Ed**