ריקודים אמיצים

נ"ז: 1.5 סדנאות לשנים ג'-ד' שבועיים במהלך סמסטר ב'
נ"ז: 1.5
סדנאות לשנים ג'-ד'
שבועיים במהלך סמסטר ב'

אופיר יודילביץ

אופיר יודילביץ התמחה בקפוארה, ולימד כעשור קפוארה ואקרובטיקה. בשנים 2009-2007 למד בסדנה להכשרת רקדנים בחֵיפה. לאחר סיום לימודיו פעל כרקדן עצמאי עם כּוֹרֵאוגרפים שונים ובהם יסמין גודר, ארקדי זיידס, יוסי ברג ועודד גרף, איריס ארז ואחרים. ב- 2015 יצר את עבודתו הראשונה שהועלתה יותר ממאה פעמים ברחבי העולם.

ביצירותיו האחרונות כלולות הופעות במרחבים ציבוריים ששואבות השראה מפרקטיקות פיזיות המגיעות מהרחוב כמו פארקור, סקייטבורד גרפיטי וברייקדאנס. התרגול הפיזי וההוראה של אופיר שואבים השראה ממגוון רחב של טכניקות וסגנונות כמו קפוארה, טכניקת ריליס, עמידות ידיים ווברייקדאנס.

במהלך שבוע מרוכז אחד אשתף פרקטיקות פיזיות- טכניות ויצירתיות- שמעניינות ומעסיקות אותי כיוצר וכפרפורמר. המשותף לפרקטיקות האלה הוא שהן דורשות סוגים שונים של אומץ, בין אם הוא פיזי, נפשי או רגשי. כיוצר, הברומטר הזה של אומץ מאפשר לי לשאול ולחפש בתוך כל תהליך יצירה איפה ואיך אני מסתכן, ודרך הזיהוי והמיקוד של הסיכון לשחק ולתרגל את התעוזה שנדרשת לפעולה היצירתית והפרפורמטיבית. תוך כדי השבוע ננסה להבין גם איך לשמור על הסטודיו כמקום שמאפשר גם צוות האמנותי שלנו להיות אמיצים ולשחק ובכך להביא מהכשרון שלהם לתוך התהליכים שלנו ולהעשיר כמה שיותר את היצירה. אולי נופיע גם בסוף עם איזה משהו.