בית הספר לתיאטרון חזותי
 • en
 • כנס פרפורמנס 09

  30.11-2.12.21

  כנס פרפורמנס של בית הספר לתיאטרון חזותי הוא אירוע שמוקדש כל־כולו לשיח על אמנות המופע. במשך שלושת ימי הכנס יוצגו הפקות חדשות, מופעים אורחים ומרחב סלוני שיארח שורה של התרחשויות ואנשים שמעניין לשמוע מה יש להם לומר. הכנס הוא הזדמנות למפגש עומק עבור יוצרים, אנשי חינוך, חוקרים, אוצרים ומנהלים אמנותיים שפועלים בשדה הבינתחומי.

  בשנתו התשיעית, אירועי כנס הפרפורמנס יחקרו, יתכתבו ויתהרהרו עם נושא המסורת. מסורת היא העברה של מנהגים ואמונות מדור לדור, מיד ליד, מפה לאוזן, בעל פה ובכתב. היא מערכת תרבותית של מנהגים ואמונות העוברים בתוך קהילה ונושאים משמעות ייחודית עבורה. מסורת איננה מתוכננת ולא יכולה להיות מוגדרת מראש - היא תהליך אורגני, שדה־פרא בו דברים גדלים ופורחים זה לצד זה, לעיתים משגשגים ומכים שורש ולעיתים דועכים ומתים.

  מסורת מתקיימת בציר אפקי - בין אנשים רבים, בוריאציות שונות. ובו־זמנית גם בציר אנכי - חוצה זמנים ותקופות. היא התחילה בעבר, מקיימת את ההווה ומתווה את העתיד. בניגוד לתפיסה של הדבר ה״מסורתי״ כמקובע ומיושן, מסורת היא דבר חי, גמיש ומגיב לשינוי, זולג ומתעצב לפי רוח הזמן.

  המסורת של אמנות הפרפורמנס היא חמקמקה, משנת־צורה, איננה נטועה בהגדרה או היסטוריה אחת. החמקמקות מאפיינת אותה: פרפורמנס הינו תמיד זמני, בא-והולך, התנאים הבסיסיים לקיומו מוגדרים מחדש שוב ושוב. זהו לא רק עיסוק תאורטי, בשלהי שנת 2021 אנו נמצאים ברגע משמעותי על ציר הזמן של האמנות החיה, בו דברים מהותיים מוגדרים מחדש. במשך שלושה ימים נתכנס על מנת לעסוק בהגדרות, הצורות והמודלים המשתנים של הפרפורמנס, באופן בו הם נאספים (או לא מצליחים להיאסף) לכדי מסורת.

  רגע לפני שבית הספר עוזב את המבנה האהוב ביד חרוצים (חלל ששימש לו בית כשלושה וחצי עשורים) ועובר למבנה חדש, נתבונן גם בבית הספר עצמו ובמתרחש בו. הרבה ידיים חרוצות עבדו בבית הספר מאז שנוסד. הידיים הללו הרימו, סחבו, בנו, קישטו, רקדו, ביימו, כתבו, ערכו, צילמו, ארגו ואגרו את שלל הפעולות לכדי מסורת ייחודית. ננסה לברר את האיכויות האמנותיות, הפדגוגיות והחברתיות המאפיינות את המסורת הזו, ולמקמה בשדה האמנות בישראל ובעולם.

  נשמח לראות אתכן בכנס ~

  ניהול אמנותי: אנה ווילד ומאיה לוי / ניהול אדמיניסטרטיבי: סיגל נטף / הפקה: לאה סטורה / הפקת בית הספר: עדי כהנא, צוף קחתא / ריכוז אקדמי וניהול קופה : מירב פלג / ניהול טכני: מרטין קנטור / צוות טכני: איהב פארוק, גדעון לוי / עיצוב חלל סלון: כרמל בר ושחר קדם / מדיה: דורון גליה-קינד / עיצוב גרפי: סטודיו לי ותמר / ליווי קונספטואלי: גילי לוי

  הכנס בתמיכת משרד התרבות והספורט, עיריית ירושלים, קרן ירושלים, קרן ברכה ומועצת הפיס לתרבות ואמנות

  קרא עודסגור
  תכנית 2
  תכנית 4
  ענת בוסק

  UNdEr STANdING

  תכנית 1
  תכנית 3
  מורן דובשני

  עכשיו תורי

  תכנית 5
  גל אמויאל

  סוֹנָטַת שִׁכְחָה

  תכנית 1
  נורית דרימר ותלמידי שנה א׳

  אין פזמון תרקדו

  תכנית 6
  אורן עילם

  המדריך לחיפוש אתונות

  טיול
  מאיה לוי

  אקליפטוס

  תערוכה
  אייל וייזר בשיתוף חנן אופנר, עודד קוממי ותלמידי כיתת הבימוי

  תת קרקע

  תכנית 2
  עמית דרורי ודונדו

  לייט נייט בסלון

  תכנית 2
  דונדו (דניאל גמליאלי)

  ירושלים

  תכנית 1
  ארי טפרברג ומורן דובשני

  בסלון עם

  תכנית 1
  נאווה פרנקל והילה כהן-שניידרמן

  ידיים חרוצות

  תכנית 4
  נוגה דוידסון, מעיין מוזס, מנחם גולדנברג ואבינועם שטרנהיים, מנוליס ציפוס

  מְשַׂחֲקִים מִשְׂחָקִים

  תכנית 4
  סביון וענת בוסק

  בסלון עם

  תכנית 3
  לוני מונקה

  בסלון עם

  תכנית 3
  ד״ר דרור הררי, עדה רימון וד״ר דפנה בן-שאול

  מאובייקט לפעולה באמנות הישראלית

  תכנית 5
  גיא גוטמן ומנחם גולדנברג

  בסלון עם מעקף

  תכנית 5
  ליאור פינסקי וגל אמויאל

  בסלון עם

  תכנית 6
  מאי זרחי ופלורנטינה הולצינגר

  בסלון עם