חללי עבודה במבנה

בית הספר לתיאטרון חזותי ממוקם ב'קמפוס ירושלים לאמנויות׳ במרכז העיר ירושלים. הקמפוס, בו שוכנים גם סם שפיגל, ניסן נתיב והמרכז למוזיקה מן המזרח. הקמפוס תוכנן על ידי האדריכלית מאירה קובלסקי. תכנון בנין החזותי לווה מקרוב על ידי יובל רימון וגיא גוטמן, מנהלי בית הספר לשעבר, על מנת שיבנה בהתאמה מלאה לאידיאולוגיה הבינתחומית של בית הספר.

את הריהוט במבנה תכננו, בנו והתקינו צוות הטק־פואטרי של הזירה הבין־תחומית. מרחב בית הספר כולו כולל תשתיות תאורה ומולטימדיה ליצירת מופעי site-specific.

סופר מריו

אולם ה-black box של החזותי, המכונה גם ׳סופר מריו׳, הינו אולם תיאטרון מצויד המורכב מבמה בגובה 0 וטריבונה להושבת קהל של 120 איש (תפוסת קהל מקסימלית בחלל: 199 איש). באולם מותקנת רצפת לינולאום, מערכת סאונד של חברת Nexo, מערכת תאורה עם פנסים חכמים, מיקסר דיגיטלי, מקרנים ומסכי הקרנה.

מידות אולם
מידות במה: 10 על 10
מידות אולם: 16 על 10
גובה: 4.30 מטר

החלל הלבן

חלל עבודה ואולם מופעים המותאם במיוחד למחול, ולקהל עד 100 איש. החלל הינו סטודיו פתוח ובו אפשרות מודולרית להרכבת טריבונות ישיבה. באולם מותקנת רצפת עץ, מערכות סאונד ותאורה מתקדמות, מיקסר דיגיטלי, מקרנים ומסכי הקרנה.

מידות אולם
מידות חלל: 9.38 מ' על 15.80 מ'
גובה 3.50 מטר

יד חרוצים

חלל עבודה ואולם מופעים המותאם במיוחד למחול, ובו טריבונה לקהל המיועדת ל 64 איש. באולם מותקנת רצפת עץ, מערכות סאונד ותאורה מתקדמות, מיקסר דיגיטלי, מקרנים ומסכי הקרנה.

מידות אולם
מידות חלל: 10 מטר על 15.30
מידות במה 10 על 10
גובה 3.30 מטר

סדנת עבודה

סדנה מאובזרת ומקצועית המשמשת את הסטודנטים לבניית אביזרים ותפאורה לעבודות שלהם ולקבל הנחיה וידע מקצועי מהצוות הטכני של בית ספר. כחלק מתוכנית הלימודים, הסטודנטים בחזותי לומדים לעבוד בעץ, מתכת וחומרים נוספים.

חדר צילום

חלל המיועד ללימוד אמנות הצילום, כולל סריקה והדפסה. שיעורי הצילום וסדנאות הקשורות למצלמה מתקיימים בחלל זה המכיל פלוטר מקצועי לדפוס, סורק קטן, מקומות איחסון לצילומים, קופסת אור וניירות מסוגים שונים להדפסות.

כיתת לימוד

כיתת לימוד המשמשת את הסטודנטים והמרצים בקורסים המתנהלים במהלך השנה. בכיתה מותקנות מערכת הקרנת וידאו וסאונד, והיא יכולה גם לשמש כחלל למופעים עם קהל של עד 25 איש.

סדנא נקיה

חלל המכיל עמדות מכונות תפירה, ושולחן גדול לפרישת בדים, גיהוץ וגזירה. החלל מאכלס גם עמדת שולחן אור לאנימציה קלאסית. 

אולפן

אולפן סאונד להקלטות ומיקסים, מטופל אקוסטית ומאובזר בציוד סאונד איכותי.

חדר עריכה

עמדות מחשב עם תוכנות לעריכת וידאו וסאונד - Adobe Premiere, Ableton, DaVinci Resolve Resolume.

ספריה

ספריית בית הספר מחזיקה באוסף גדול וייחודי המתמקד באמנות על שלל תחומיה - כ-8,000 כותרים העוסקים בתאוריה ופילוסופיה של האמנות; אמנות חזותית, תיאטרון בובות, צילום, מחזות, טכניקות עבודה ועוד. הספריה משמשת כספריית עיון וחלל עבודה לסטודנטים לעבודה פרטנית או בקבוצה קטנה.

גלריה לימודית

מרחב גדול (300 מ"ר), המשותף לכל בתי הספר שבקמפוס, ומהווה זירה ציבורית ליצירה והצגה של אמנות נסיונית. חלל עבודה זה מתפקד כחלל מודולרי המזמין פעולות מסוגים שונים, שבמרכזן החיבור והקשר בין החלל לסביבתו על מעגליו, ובין אמנות חיה לאמנות יפה.