אודות בית הספר לתיאטרון חזותי

בית הספר לתיאטרון חזותי הוקם בשנת 1986 בירושלים כמוסד פורץ דרך, הפועל בגישה אמנותית בינתחומית וחלוצית. במהלך שנות פעילותו ביסס בית הספר את מקומו כמודל ייחודי בארץ ובעולם ללימודי אמנות ולעשייה אמנותית. 

בית הספר שם לו למטרה להכשיר אמנים (בימאים, מוזיקאים, שחקנים, כוריאוגרפיים, פסלים, קולנוענים), שעבורם הבינתחומיות, המבע החזותי, החיבור לפעולה והצורך בחיוניות הפרפורמטיבית מהווים תפיסת עולם ואורח חיים.

בית הספר חושף את תלמידיו לריבוי של תחומים אמנותיים וגישות רחבות, מתוך הבנה כי המפגש הבינתחומי חיוני ומהותי לעשייתם של אמנים עכשווים ולהתפתחותה של חירות יצירתית. 

ביה"ס פועל במודל רב-תחומי ייחודי, ואין בו מחלקות התמחות. הוא מעניק כלים מעשיים מגוונים על קשת התחומים שבין אמנויות הבמה, האמנויות הפלסטיות ואמנויות המסך, תוך עידוד לעיון, חשיבה ומחקר עצמאיים, ופיתוח תהליכי יצירה אישיים. לצורך כך, משלב ביה"ס בין לימוד קבוצתי ללימוד אישי המזהה ומטפח בכל סטודנט את צרכיו ונטיותיו האמנותיות. 

תכנית הלימודים היא בת 4 שנים ומזכה את בוגריה בתעודת גמר. ניתן לשלב את הלימודים עם תואר ראשון B.ED בשיתוף עם מכללת דוד ילין, או עם תואר ראשון BA בשיתוף עם המחלקה לתיאטרון באוניברסיטה העברית. 

בית הספר לתיאטרון חזותי נתמך על ידי משרד התרבות והספורט – מנהל תרבות, עיריית ירושלים – אגף תרבות ואמנויות, הקרן לירושלים, מפעל הפיס וקרן ברכה.