בדרכים

ד״ר דפנה בן-שאול, לאה מאואס, נאוה פרנקל, עדה רימון, הדס עפרת ועמית דרורי
ד״ר דפנה בן-שאול, לאה מאואס, נאוה פרנקל, עדה רימון, הדס עפרת ועמית דרורי

בדרכים

מסע בין חמש נקודות ציון ברחבי ירושלים, שנבחרו על ידי אמנים ואמניות כמקומות שאיתם ובהם כוננו יחסים מהותיים. בשעה 9:30 נתכנס בבית הספר להכנת סנדביצ׳ים וצידה לדרך. אנחנו נספק כל מה שצריך כולל אופציות לטבעונים.

היום ייפתח בשיחת הקדמה עם ד״ר דפנה בן־שאול ולאחריה נמשיך לטיול. מסלול הטיול מעגלי, באורך של כשישה ק״מ. משך הטיול כ-5-6 שעות, ובמהלכן זמן מנוחה, אכילה ושתיה. בואו עם לבוש נוח, תיק גב, מים במידה מספקת, כובע ונעלי הליכה.

לשׂוּח: פרפורמנס מסע והקו הירוק של אליס / שיחה עם ד״ר דפנה בן־שאול

מגמה מרכזית בפרפורמנס אמנותי תלוי-מקום היא מופעים בתנועה, ובמיוחד בהליכה, שמכונים בין היתר 'מופע מסלול' או 'מופע מסע'. בהתכתבות עם התקדימים האירופיים להליכה יצירתית ועם תרבות ההליכה העכשווית, פרפורמנס מסע בשנות האלפיים מגיב למקום; יוצא לשׂוּח כדי לקיים שיחה על מקומנו. נתווה קו קצר בשדה השיחני עצמו ונוסיף מבט על הפרפורמנס הקו הירוק (2004) של פרנסיס אליס בירושלים. מה מספרת פעולה אסתטית-פוליטית, שמתווה מחדש קו גבול מחוק?    

מקום מכונן / טיול עם לאה מאואס, נאוה פרנקל, עדה רימון, הדס עפרת ועמית דרורי

טיול בירושלים, היוצא מבית הספר לתיאטרון חזותי, נע בין חמש נקודות ציון שנבחרו על ידי אמנים ואמניות כמקומות שאיתם ובהם כוננו יחסים מהותיים, ושב אל בית הספר.

נעבור בחצר סרגיי ובה נקשיב ללאה מאואס ויחסיה עם החצר וסביבתה, נמשיך לראש הר ציון ונבדוק יחד עם נאוה פרנקל את היחסים בין עוצמת הרוח ומסת הגוף, נרד ונעלה אל גבעת התנ"ך שבה נצפה עם עדה רימון על קו פרשת המים ונבין בגופינו דבר-מה על האדמה ומה שתחתיה, ננוח בגני בלומפילד ונסב יחד לפיקניק, נתקדם לבוסתן אברהם ובו נתבונן בהדס עפרת ובמקומו של הגוף בחלל הפעולה, ונסיים עם עמית דרורי בהתכנסות עתיקה-חדשה בקבר יאסון ברחביה.

בטיול במקומנו נאסוף את הנתונים הקונקרטיים, המוחשיים, המציאותיים שיש בו. נשאל באילו אופנים הגוף מתמקם ונע עם קליטתם של הרכיבים האלה והתגובה להם, איפה וכיצד תופסים נתוני המקום את החיוניות והמטריאליות של גופנו-שלנו.

הכניסה חופשית בהרשמה מראש (מס׳ המקומות מוגבל).

17.109:30 - 17:30הרשמה